Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Головна ікона козаків світу має чудотворні властивості?!

Головна ікона козаків світу має чудотворні властивості?!

На фото - одна сторона чудо-ікони.В інтернеті про цей символ майже нічого нема.Чому? Давайте писати! 

 Одна з  таємниць Запорожців – ікона-ставротека. Зберігається у Нікополі. В місцевому музеї. Як не дивно, до публікації в журналі "Музеї України" і в наближених сайтах, про це диво мало хто знав.

     "Однією з найбільш визначних культових предметів Січової Святої Покрови Божої Матері була ікона-ставротека Війська Запорозького Низового, створена у 1747 р., що збереглася до нашого часу,- пише Історик Мирослав Жуковський,- переживши не одну війну та соціальні катаклізми.

 Ікона-ставротека є сховищем Хреста, її основою є срібна масивна овальна пластина - таблиця, в центрі якої вмонтований різьблений кипарисовий хрест. І хрест, і таблиця двобічні, розраховані на огляд з двох боків.

 Ікона розташована у дерев’яному різьбленому позолоченому кіоті, що має форму портретної рами з внутрішнім овальним вирізом, подвійним та двобічним. Загальний розмір по кіоту 68,5 х 55,5 см.

 Ікона датована 1747р., про що свідчить різьблений напис кириличним шрифтом по периметру із зворотної сторони. До неї додатково зроблено пунктирний різьблений напис XIX ст. іншим шрифтом «Весу во всей 8 ф. 16 золот.»

 Кипарисовий Хрест складено, з барельєфним різьбленням розміром 19 х 12 см. Частини хреста склеєно. На лицьовій стороні розп’яття Господнє із знаряддями катувань.  На зворотній стороні зображення Богородиці з Божим немовлям у лівій руці, в медальйонах - свята: Благовіщення, Різдво Богородиці, Введення до Храму, Різдво Христове також із різьбленими написами:бірюзові і безбарвні стразові вставки. Всього у кожній накладці по променевому пучку: 48 бірюзових та 36 безбарвних прозорих вставок.

  За легендою кипарисовий хрест було принесено до Коша Війська Запорозького Низового з Ієрусалима. Ймовірно, що делегація запорожців відвідала вищезгадане місто і вклонилась Гробу Господньому та отримала від Ієрусалимського православного патріарха святу частку древа Хреста Животворного".

 Цікаво, що коли росіяни розгромили останню Січ, то нещадно пограбували все, у тому числі Січову Свято-Покровську церкву, де зберігалася ікона. Більше того, її не зачепили взагалі! Як і декілька інших символів…

 Десь у 1783 році, до церкви повернули кілька ритуальних речей з Січі. Здавалося, якась вища сила оберігала коштовні ікони, культові вироби з золота, срібла… Про це писав і Д.Яворницький, що був у Покровську (нинішній Нікополь) у 1867 році, оглянувши і описавши ікону.

 Те, що суперікона збереглася під час буремних подій 1917 року, полювання на релігійні символи, розквіту комуністичного сатанінізму, інакше як чудом назвати неможливо. Збереглося майже все!

  Ми знаємо, що подібні ікони, може навіть більші, існували, але, ніяких матеріальних слідів ніхто не виявив. Отож, на сьогодні ікона-ставротека є ГОЛОВНОЮ іконою українського і міжнародного козацтва світу!

Більше того, як стверджують знаючі люди, ікона має чудотворну силу. Особливий вплив  має на чоловіків, що приймають рішення. Крім здоров*я, дає внутрішню силу, впевненість, віру, успіх...

Існують перекази, що в перші роки Радянської влади, коли ще були сильні козацькі звичаї у тих місцях, до ікони в музеї, постійно йшли молоді матері з маленькими синами. Приводили малечу і батьки.

Дізналися про неймовірну ікону і політики. Ходять чутки, що перед виборами, до Нікополя, здійснить секретний візит Обраний, з містичним Мечем. З іменем цієї людини пов*язують початок нового етапу розвитку України. Як не дивно, вцілілі козацькі святині і досі мають якийсь магічний вплив на розвиток України...

В принципі, відвідати Нікопольський музей може будь-який українець. В музеї будуть раді. Бояться лишень, аби до ікони не почалося паломництва...

Категория: Мои статьи | Добавил: kurilex (06.07.2008)
Просмотров: 2552 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: